Wszystko zaczyna się od marzeń 

osobowość

Każdy z nas rodzi się coś sensownego, więcej, ale nie zawsze można powiedzieć za co.

A jednak zasłona na tej tajnej trochę otworzył filozofa Martina Bubera:

Każdy człowiek rodzi się na tym świecie reprezentuje coś nowego i unikalnego, coś, co nigdy nie istniało wcześniej. Obowiązkiem każdego wiedzieć i wziąć pod uwagę, że nigdy nie było nikogo takiego jak on, bo jeśli byś miał kogoś takiego, nie byłoby takiej potrzeby w świecie. Każda osoba jest nowym podmiotem i jest przeznaczony do wypełnienia specjalną cechę tego świata.

Wszystko zaczyna się od marzeń

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem to zdanie, chciałem skakać i klaskać. Jest w tych słowach, czuję, że rola każdego człowieka tkwi w grze życia - nie ma konkurencji, jest tylko źle interakcji. Ale w jaki sposób, aby zobaczyć jego wyjątkową rolę i pokazać te niezwykłe zdolności, które otrzymaliśmy?

Aby to zrobić, trzeba ożywić swoje marzenie.

Zatrzymać. I tu sen? A tu ...

Pamiętam, jak marzyliśmy w dzieciństwie? Bądź astronautów i nauczycieli, kupców i lekarzy, strażaków i baleriny ... ale nie marzę o zawiłości zawodu, a być kimś wielkim. Znaczące. Wielki. Ktoś, kto ma wpływ na świat.

Jednak wraz z wiekiem, marzymy w zatłoczonym polu i nadziewane antresoli pamięci, zastępując go z fantazją na temat finansowego dobrobytu. Nasza praktyka duchowa stała się nam obce dostigatorstvo konkurencji celów. Jednak, podczas gdy nikt nie patrzy, my entuzjastycznie czytać i słuchać opowieści o wolnych marzycieli, którzy dokonali wymiany wszystkich możliwości tłumaczyć swoje marzenie w rzeczywistość, pozwalając sobie być sobą i jak mój przyjaciel powiedział, aby żyć „wersja licencji życia.”

Staramy się „kopia” wolnych marzycieli - W postaci, zachowań, ale to nie przynosi satysfakcji. Oczywiście, ponieważ mamy własne „licencjonowanej wersji życia” - tam, na strychu. To tylko musi uzyskać i zainstalować, ale wolimy, aby uaktualnić „pirata”. Zamiast służyć światu swoje talenty, tworząc lepszą wersję siebie, możemy wymyślić 1000 i 1 tak jak być szczęśliwym bez niego. Ale one nie działają, ponieważ energia w snach mają. Nas w tych sposobów nie jest.

Zobacz także:   Jak znaleźć swoje powołanie i być szczęśliwym

Lub, po raz kolejny słowa Martina Bubera

Głównym zadaniem każdego człowieka jest objawieniem Jego wyjątkowy, bezprecedensowy i nigdy nie powtarzających się możliwości, niż powtórzenie drugiej strony, nawet największe, został już osiągnięty.

Japończycy mają pojęcie ikigai. Dosłownie, to jest niemożliwe, aby przekazać istotę, ale sens jest tak piękne, jak wiśni „które budzi w was życia, dla którego istnieje na Ziemi.” Według Japończyków, każda osoba ma swoje ikigai, powód do istnienia na Ziemi.

Kiedy ostatni raz zapytał się o swojej ikigai? Bet nigdy umieścić pytanie w ten sposób? I pytanie jest milion! Milion realizacje o sobie i swoim życiu. O tym, co sprawia, że ​​życie swoich marzeń.

Jaki jest powód, dla którego wstaję każdego ranka? „Tak więc chcesz?” „Czy?” „Działa?” Dlaczego?

Po setki spotkań z ludźmi, którzy przychodzą na pytanie „Jak mogę zmienić moje życie?”, Byłem przekonany, że każda zmiana jakości życia powinna zaczynać się swoimi marzeniami, z globalnej idei, ze zrozumieniem jego ikigaya.

W przeciwnym razie, po prostu nie będzie motywację do zmiany.

Trochę historii osobistej: na poważne zmiany w swoim życiu zainspirowało mnie był sen. Ale sen w formacie „za jeden”, a nie w formacie „mieć coś”. Wyraźnie pamiętam, że przed realizacją swoich marzeń, ja tylko wykonuję swoją pracę. Tak, dobrze, otrzymał zatwierdzenie, certyfikaty, świadectwa, starał się być pomocny ... Wydaje się, że wszystko jest w porządku. Lubię to, co robię, ale jak wytłumaczyć codzienną apatię i depresję? Eureka! Nie działają na mnie, ja ... Budget plankton! Widziałem tę dziwną logikę, ale natychmiast udał vnikuda, a następnie budować swój biznes ...

Zobacz także:   Rozwój pewności siebie jako integralnej części życia

Nieco później zdałem sobie sprawę, że, niestety, że nie było przyczyną wewnętrznego niezadowolenia, depresji i lęku. A stan zawirowania trwała do jednego z moich nauczycieli, widząc moje męki, powiedział mi po prostu
na tyle flirtować z życia. Nie spać całą noc, dwa, trzy, ale rozumiem, jaki jest sens wstawać codziennie rano do Ciebie!

Być może był to najcenniejsza rzecz w moim życiu, pożegnanie. I tak naprawdę nie spać całą noc i jeszcze kilka dni poświęcić na zrozumienie, czego naprawdę chcą. Ale było warto. Choćby dlatego, że teraz budzę się z uśmiechem i moim najważniejszym życzeniem na noc - wkrótce było rano i mogę nadal robić to, co zrobić, aby zbliżyć się do swojego snu na kolejny krok. Dlatego uwolnienie i pożegnanie z wami:

znaleźć przyczynę, dla której każdego ranka budzisz się. Przestać flirtować ze snu.

Jak realizować swoje marzenia?

Historie o ludziach, którzy znaleźli swój ostateczny cel życia, inspirują, ale tylko po prostu. Dopóki nie są świadomi ich związek z ich najwyższym pomysł, będzie ciężko się obudzić pełen entuzjazmu i chęci do działania.

Jednak sny mają niesamowitą cechę - kiedy ją spotkać, bierze cię za rękę i prowadzi się. To przynosi ci odpowiednich ludzi i sytuacje, otwierając drzwi do nowej rzeczywistości pożądanej dla ciebie. Wysyła znaki i chroni Cię inaczej. Chcesz przeżyć tę rzeczywistość? Następnie nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o swoim śnie.

Co jest najważniejszą rzeczą, którą chcesz zrobić?

Dlaczego jest to tak ważne dla ciebie?

Co to znaczy dla innych?

Będąc kto będzie w stanie realizować się we wszystkich dziedzinach życia?

Zobacz także:   Jak wyjść z depresji kobieta sama

Które marzą szukacie tak namiętnie, że można znaleźć siłę do przeprowadzenia nudne rutynowe prace niezbędne do osiągnięcia tego celu?

Więc chcesz, aby odpowiedzieć „nie wiem” na wszystkie pytania, ale chodzi o to, że - wiem na pewno. Wiesz, jacy ludzie chcą być przyjaciółmi, na każdej podróży morskiej, jakie ubrania kupić ... i sen również wiedzieć. Że znasz ją lepiej niż ktokolwiek inny. Twój ikigai jest w was, po prostu trzeba pozwolić sobie na to słyszeć, nawet jeśli jest to trochę mylące dla Ciebie lub przestraszyć na początku.

Kiedy zrozumiesz swój pomysł - „puzzle” rzeczywistości automatycznie zbiegają się piękny obraz swojego życia.

 nie będzie musiał dręczyć się z motywacji i innych nieistniejącego blichtr.

Ci, którzy są przewlekle nie usłyszeć odpowiedź od jego ikigaya - niech rozpocznie się z czyszczeniem bagaż i zbadać obraz świata. Więc sny całkiem zatopiony pod śmieciami iluzji życia, lęków i fałszywych zobowiązań. Peretryahnite poddasze z jego pamięci, spis wspomnień, uczuć, wrażeń ... poprzez ustanowienie kontaktu ze swoją duszą, staniesz się bardziej wrażliwe na sygnały. znowu i znowu następnie zadać sobie pytanie - na co wstaję każdego ranka? Odpowiedź leży w zasięgu.

Każdy z nas ma jakiś powód, że ma sens, aby się obudzić i cieszyć nadchodzących dni. Dlatego, że idziemy na ziemi. Każdy z nas rodzi się coś sensownego, więcej. Ale tak długo, jak nie wiemy, co to za powód, dla którego rodzą - nasze życie jest jak Dzień Świstaka.

Ale to ma sens, gdy chcesz prawdziwy japoński pojąć swoją ikigai ... i zacząć żyć sensowne życie pełne prezentów, naładowane energią swoich marzeń.

A jeśli nie, to jakiś powód w życiu przyjść do siebie każdego ranka?

 

 komentarza

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Ta strona wykorzystuje filtr antyspamowy Akismet. Dowiedz się, jak radzić sobie swoje komentarze danych .