форумы адносіны Мае бацькі абараняюць майго мужа а не мяне
  • аўтар
    паведамлення
  • # 4856
    Іна Крутова
    0 Допісы

Добры дзень. Я жыву ў якім то кашмары ўжо шосты год. Справа ў тым што я замужам пяць гадоў і ўвесь гэты час мы жывем у доме маіх бацькоў. Я як і мой муж адзіныя дзеці ў сям'і. Але вось мае бацькі, асабліва тата заўсёды хацеў сына. І як бы строга мяне бацька не выхоўваў, мая жаноцкасць і жаночыя капрызы бралі верх. Я хадзіла і на айкідо і на плаванне і нават на фехтаванне. У выніку насуперак жаданням бацькі паступіла ў мастацкую школу. Хоць тата бачыў мяне юрыстам, бо сам быў адвакатам і меў шмат сувязяў. У выніку, калі я прывяла будучага мужа знаёміць з бацькамі бацька быў у поўным захапленні. Мой жаніх апынуўся таксама правазнаўцам. Пасля таго як я выйшла замуж я перастала працаваць, бо муж лічыў жаночым заняткам забяспечваць ўтульнасць дома. Пазней бацька і мой муж сталі лепшымі сябрамі, А вось мае адносіны з мамай пагоршыліся асабліва пасля нараджэння сына. Мама стала кантраляваць кожны мой крок і на кухні і ў дзіцячай. І то я не так рыхтую і сына не так заслона і наогул я пачала заўважаць што мая мама хоча ледзь не ўсынавіць майго сына! Да таго ж вечарам яна скардзілася на мяне перад бацькам, той майму мужу. Мы з мужам лаяліся і бацькі абаранялі ягоны а часам і навогул усё на мяне нападалі разам. Тата пастаянна папракае мяне ў няўменні весці гаспадарку і што сына няправільна выхоўваю. Прамы так і кажа - лепш бы маці аддала ўнука выхоўваць, цябе ж выхавала. Можа вядома ў мяне ўжо параноя але пастаянныя нервы надакучылі. Зусім не ведаю што рабіць і як выправіць сітуацыю. Пераезд исключон, таму што мае бацькі нас не адпусцяць і бацьку з мужам часта па працы трэба знаходзіцца па блізкасці і гэта зручна. І яшчэ таму што я баюся не справіцца сама з дзіцем бо яму 4 гады і ён вельмі актыўны маляня. Проста крыўдна што я сябе ў сваёй сям'і адчуваю падкідышаў

• # 4861
    ReLaXin
    0 Допісы

Ды хай сабе сябруюць! Іншая б радавалася такой Ідылію. Столькі вакол чую як родныя не ўжыліся, ня зладзілі. Іншае пытанне, што вы не знаходзіце сваёй нішы ў гэтых адносінах. Гэта вядома дрэнна. Але думаю менавіта вам варта змяніць паводзіны. Раз ва ўсіх усё добра, толькі вы зможаце самі для сябе вырашыць як вам весці сваю лінію, каб выбудаваць правільнае паводзіны ў зносінах з роднымі.

• # 4921
    Лёлік
    0 Допісы

Нейкія дзіўныя ў цябе бацькі. Можа ты рэальна прыёмная гыыыы)))))) Або што-то недагаворвае. З чаго б бацькам на цябе нападаць на родную дачку. Ты як мая сяброўка вечна на ўсё крыўдзіцца і на ўсіх. І на бацькоў і на сяброў а бедны яе хлопец наогул не ведаю як трывае. Так што можа трэба прасцей ставіцца да родных.

• # 4922
    ღ Залетайка ღ
    0 Допісы

Я так і не ўбачыла ў чым праблема? Пры чым тут падтрымка мужа вашымі бацькамі? З напісанага складваецца ўражанне што ў вас больш асабісты канфлікт з вашай мамай, таму што дзве гаспадыні на кухні і шмат вольнага часу. Калі дзіця ўжо не грудной, можаце пайсці на нейкія курсы або заняткі. Цяпер шмат усялякіх клубаў па інтарэсах: кулінарныя, ёга, трэнінгі. Вы ж пісалі што мастацкую школу скончылі, так можа аднавіць гэты кірунак. Галоўнае адцягніцеся ад побыту, які вас мяркуючы па ўсім заеў. Тым больш калі мама любіць займацца выхаваннем малога, у вас ёсць асабісты час. Так старайцеся яго праводзіць па-за домам. Як гаворыцца радней будзеце.

• # 5025
    мама Люба
    0 Допісы

Падтрымліваю папярэдняга прамоўцы)) у чым уласна падтрымка мужа вашымі бацькамі? На маю ваш муж выдатна ладзіць з вашым татам, а ў вас з мамай якія то свае разборкі дома ад няма чаго рабіць)

• # 5075
    ZaжигаLка
    0 Допісы

Ні пра што. Займіся лепш сабой і не парься)

• # 5714
    -__ М @ Люткен @ __-
    0 Допісы

Эээээ шта? 😳 Помоему яны яго не абараняюць а тупа ты сама сабе прыдумваеш то чаго няма

• # 6280
    Аніта
    0 Допісы

Ніколі не спрабуй адпавядаць чыім то паданнях пра сябе. Кажуць ціснуць з усіх бакоў вось ты і перажываеш. Адпусьці і займіся сабой і сынам. Ім самім надакучыць цябе тузаць. І ўсё такім чынам наладзіцца.

Для адказу ў гэтай тэме неабходна аўтарызавацца.